Equine Massage

Equine Massage – Szkoła Rehabilitacji i Termografia Koni zajmuje się organizacją warsztatów masażu koni, których program zajęć został opracowany w sposób przystępny do nauki i nabycia praktycznych umiejętności masażu niezbędnych do regularnej pracy z końmi każdego dnia. 
Tematy warsztatów obejmują aspekty budowy anatomicznej konia, specyfikę pracy mięśni, manualną ocenę konia oraz naukę rutyny masażu.

Od 2010 roku Equine Massage zorganizowało blisko 500 warsztatów masażu w różnych ośrodkach jeździeckich i placówkach terenie całej Polski.

Dowiedz się więcej o warsztatach

500

zorganizowanych warsztatów na terenie całej Polski

Intensywny kurs masażu zakończony certyfikatem

Szkoła organizuje również cykliczne intensywne kursy masażu koni, skierowane do osób, które chcą pracować zawodowo jako masażyści koni oraz zoofizjterapeuci, a także do właścicieli koni, trenerów i jeźdźców, którzy chcieliby zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu masażu koni.
Celem kursu jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu wizualnej i manualnej oceny konia oraz nauki rutyny masażu leczniczego, sportowego i relaksacyjnego. Program obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące: aparatu ruchu konia w kontekście fizjologii pracy mięśni, manualnej i wizualnej oceny kondycji ciała konia, w tym oceny jego budowy, a także podstaw dopasowania siodła. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie umiejętności.

Dowiedz się więcej o kursach

Propagując masaż koni, szkoła Equine Massage wykorzystuje termografię, jako narzędzie pomocnicze w diagnozie konia np. w wykrywaniu kontuzji aparatu ruchu przy współpracy z lekarzami medycyny weterynaryjnej oraz do badania wpływu treningu i poszczególnych zabiegów rehabilitacyjnych na organizm konia.

Dowiedz się więcej o termografii

Termografia jako narzędzie pomocnicze

Dorobek naukowy szkoły z zakresu wykorzystania termografii u koni obejmuje książki:

„Termografia koni w praktyce”

opublikowana w 2014 roku
(wersja ang. Equine Thermography in Practice) opublikowana w 2016 w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

„Equine Thermography in Practice”, 2nd Edition

opublikowana w 2023.

60

prac twórczych i przeglądowych opublikowanych w czasopismach angielskich i polskich

40

doniesień i komunikatów naukowych przedstawionych na zagranicznych i krajowych konferencjach naukowych

26

publikacji popularyzatorskich

2

rozdziały (reviews – prace przeglądowe na zaproszenie redaktorów) w książkach w języku angielskim

Współpraca z placówkami edukacyjnymi

W 2015 roku Szkoła nawiązała współpracę z Prywatnym Centrum Kształcenia Zawodowego w Warszawie, w ramach prowadzenia szkoleń zawodowych na zoofizjoterapeutę koni. Szkoła współpracuje również z Uniwersytetami Przyrodniczymi, które otworzyły specjalizację z rehabilitacji koni, m. in.:  Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

W 2016 roku Szkoła nawiązała współpracę z Aliną Palichleb założycielką firmy Sassebi, z którą wspólnie organizuje i koordynuje międzynarodowe konferencje i szkolenia organizowane w ramach współpracy.

Dotychczas zostały zorganizowane konferencje:
„Harmonia konia w medycynie naturalnej i sportowej”, 15-16.10.2016;
„Biomechanika ruch konia”, 24-25.06.2017;
„Ocena i dalsze postępowanie w przypadku kulawizn u koni”, 24-25.02.2018;
„Biomechanika ruchu konia II edycja”, 16-17.06.2018,
„Seminarium Chiropraktyczne z dr Renee Tucker”, 29-30.09.2018,
„Znaczenie zdrowych zębów dla osiągnięć treningowych konia”, 06.04.2019,
„Konferencja Jeździecka – praca zespołowa w harmonijnym rozwoju konia”, 12-13.10.2019, 
„We are one” 27-28.06.2020,
„Eastern European Equine Practitioners’ Congress”, 13-14.05.2023.

Współpraca z firmą 
Sassebi

Założyciel

dr hab. inż. Maria Soroko-Dubrovina

Założyciel Szkoły Rehabilitacja Termografia Koni.

Doktor habilitowany w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika, specjalność  użytkowanie i dobrostan koni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Hodowli Zwierząt.
  


Stypendysta Fulbrighta, Uniwersytet Purdue, IN, USA w 2018. Master of Science (mgr) in Equine Science na wydziale Biological, Environmental and Rural Sciences, kierunek Equine Science, Uniwersytet Aberystwyth. 


Inżynier w zakresie hodowli zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.Equine Body Worker – specjalistka z masażu leczniczego, punktowego i mięśniowo- powięziowego oraz techniki termograficznej w treningu koni.

Organizator, trener warsztatów i kursów masażu koni, fizjoterapii oraz zastosowania termografii u koni. Członek  Europejskiego Stowarzyszenia Termologicznego. Organizator międzynarodowych konferencji m.in. z Sue Dyson i Gillian Higgins zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.  

Instruktor jeździectwa w British Horse Society. Autorka wielu publikacji naukowych oraz książki pt. „Termografia koni w praktyce” w wersji polskiej i angielskiej.

Dorobek naukowy

Eqma logo

Szkolenia

Usługi

Termografia

O nas

Czytelnia

EN

Kontakt

Polityka Prywatności

Publikacje

Facebook

LinkedIn

kontakt@eqma.com

+48 507 495 109

Na stronie wykorzystano zdjęcia:

agataw.pl

©
EQUINE MASSAGE